Family Guy Üye Girişi Yaparak
Favorilerinize Ekleyebilirsiniz

Family Guy

1998- Animasyon, Komedi 22 Dakika ABD Yönetmen: Peter Shin, James Purdum, Dominic Bianchi IMDb: 8,2


Emmy adayı çizgi dizi “Family Guy”ın kahramanları, üç çocuklu, orta halli bir aile. Ani geri dönüşleri ve ilgisiz kültürel referanslarıyla, yaygın ve sadık bir hayran kitlesi var. Son yılların en fazla heyecan yaratan çizgi dizisi Family Guy, The Simpsonsa benzer bir aile çevresinde geçiyor. Baba işçi, aile orta halli, üç çocukları, bir de köpekleri var. Baba Peter Griffin sık sık kendi antikalıklarının ceremesini çeken Katolik bir İrlandalı-Amerikalı. Dizi devam ederken, kısmen de Afrikalı-Amerikalı olduğunu öğreniyor. Oysa hiç de karaderiliye benzer hali yok. Karısı Louis piyano öğretmeni ama esas olarak evkadını. Louis, zengin ve sosyetik Pewterschmidt ailesinden geliyor. Yeniyetme kızları Meg Griffin, çirkinliği yüzünden hep şaka konusu oluyor. Oğul Chris ise, pek çok yönden babasının genç bir versiyonundan farksız. Ama ailenin en ilginç üyeleri, bebek Stewie ile köpek Brian. Stewienin aklı fikri dünyaya hâkim olmakta. Annesinin karnından, üzerinde “Bombala!” noktacıkları olan bir Avrupa haritasıyla çıktığı söyleniyor. İkinci hedefi de, annesini öldürmek. Stewie kötünün kötüsü, doğuştan canavar ve çok komik. Hayli anlaşılır şekilde konuşsa da ailesi, onun yaşını göz önüne alarak söylediği bazı şeyleri anlamazlıktan geliyor. Köpek Brian ise zeki, hatta entelektüel ve konuşabiliyor! Ailenin annesi Loise karşı da romantik duygular besliyor. Ailenin, Stewieye bebek muamelesi edeceğine onu gerçekten anlayan tek üyesi. İki ayağının üstünde yürüyor, martini içiyor, kendi arabası var, Griffinlerle oturup sohbet ediyor. Zaman zaman köpek nitelikleri benimsediği de oluyor. Family Guy, 1990ların ortasında, dizinin yaratıcısı olan Seth MacFarlanein yaptığı yaklaşık 10ar dakikalık iki kısa filmden doğdu. İki ana karakteri vardı: Aptalca şeyler yapan şişman, yaşlı, saçları açılmış Larry ile, çoğu insandan daha akıllı olan konuşan köpek Steve. Bu filmlerin ikincisi, 1997de Cartoon Networkte yayınlandı. Fox yöneticileri iki kısa filmi de gördü ve MacFarlanee, onların üzerine kurulmuş bir dizi geliştirme şansı verdi. Sonuçta ortaya Family Guy çıktı. MacFarlane dizinin bütün senaryolarını yazmıyor. Ama aralarında Peter, Brian, Stewie, Glenn Quagmire, Tom Tucker ve başkalarının da bulunduğu pek çok karakteri seslendiriyor.
1998- ABD yapımı olan Family Guy dizisi Animasyon, Komedi türlerinde gösterime girmiştir. Yönetmen koltuğunda Peter Shin, James Purdum, Dominic Bianchi 'in yer aldığı dizinin IMDB puanı 8,2 olarak belirlenmiştir. Her bir bölümü 22 Dakika olan Family Guy yabancı dizisini türkçe altyazılı dil seçeneğiyle full hd kalitesinde izlemenin keyfini çıkarın. Family Guy dizisinin tüm bölümlerini dizist sunar. İyi seyirler dileriz.

İzlediğiniz dizileri belirlemek için
üye girişi yapın.
1.S.
7 B.
2.S.
21 B.
3.S.
22 B.
4.S.
27 B.
5.S.
18 B.
6.S.
12 B.
7.S.
16 B.
8.S.
21 B.
9.S.
18 B.
10.S.
23 B.
11.S.
22 B.
12.S.
21 B.
13.S.
18 B.
14.S.
20 B.
15.S.
20 B.
16.S.
20 B.
17.S.
13 B.

Dizi hakkında ne dediler?

 1. Bu yorum spoiler içeriyor okumak için tıklayınız.
  @Sykoman;

  @aziz :

  O dediğin bölümün hangi sahnesinde öyle bir olay oldu onu hatırlamıyorum? 16-2. bölümde Peter kadın tuvaletlerine takıyordu ve yeni bir havalı arkadaşla tanışıyordu taa ki hava sörfü mü ne yaparken dağa yapışıncaya kadar...

 2. Bu yorum spoiler içeriyor okumak için tıklayınız.
  @aziz (Misafir)

  Family Guy dizisi...16.Sezon 2.bölüm...
  FOX TV / AMERİKA
  Bu haftaki bölümde İstanbul Boğaz köprüsü havaya uçuruludu ve Ayasofya decepticonlardan (Türklerden) kurtarıldı...
  Bu bir animasyon dizisi ve İstanbulu vurup Ayasofya'yı kurtarıyorlar...
  Halen uyanmayan...

 3. @Rumu Phalangie;

  Seth MacFarlane' in dizide kaç karakteri seslendirdigini duyduğumda şaşıp kaldım ve yok artık dediğim doğrudur. Zira Peter'ın sesini yapmak için ağzı yamulan adam 15 yılı aşkın bir süredir bu sesle iddialı şarkılar bile söylemiştir.

 4. @Rumu Phalangie;

  Family Guy genelde the Simpsons ile karşılaştırılır ancak aile yapısı dışında aslında çok da benzemiyorlar. Ben The Simpsons'ı da iki üç sezon boşlukta kaldığımdan izlemiştim ancak bunun tadını kesinlikle bulamadım. Çünkü Family Guy'ın olayı ünlülere, dizilere, filmlere ve siyasal ve sosyal olaylara göndermelerden ibaret. Yani eğer Amerikan medyasını takip ediyorsanız gülmekten öldüren sahneleri vardır ama bazen fazlasıyla yabancı kalabiliyoruz. Misal bir bölümde Peter ilk defa Redbull içer ve Madonna'nın Ray of light klibini taklit eder (youtube'da bulabilirsiniz) ben klibini yüz kere izlemisimdir doyamadim. Ya da Sting dinleyen varsa şarkı sözlerinin sadece son kelimelerinin anlasildigiyla ilgili bir espri vardı orda da kopmuştum. Bunların dışında zaten çoğu kişi Stewie'nin verdiği karmaşık kişilik sinyallerine ve özgünlüğüne aşık olur.

 5. @Blair;

  en iyi animasyon dizisi

 6. @enbg38;

  metallicanın olduğu bolüm hangisi bilen var mı

 7. @slcn;

  muhteşemm

 8. @TuranSayar;

  Sorun sadece senkronizasyon değil ki, şimdi fark ettim 4. sezon 10. bölüm itibariyle tüm bölümlerin altyazıları birbirine karışmış. Birşeyler yaparsanız seviniriz, yapmayacaksanız da lütfen söyleyin bir daha vakit kaybetmeyelim burada. Başka siteler de var, orada izleyelim.

 9. @KinYas;

  3. sezonun hemen hemen her bölümünde altyazılarda senkronizasyon sorunu var. Ayrıca türkçe karakterleri görüntüleme sorunu var. Madem öyle en azından ingilizce karakter kullanıp çeviren arkadaş hepimizi eziyetten kurtarsaydı. İlgilenilmesi gerek.

 10. @TuranSayar;

  çoğu bölümde sıkıntılar var. Özellikle çeviri konusunda. Hatalı demiyorum, ama kahramanlar konuştuktan 5-6 saniye sonra gelen altyazılar var. lütfen ilgilenin !

 11. @brnylmz;

  Tek kelimeyle.. HARİKA!!1

×
Bloons TD 6 1.6 modded apk | Yamla Pagla Deewana Phir Se Movie Free Download HD Cam Download Yamla Pagla Deewana Phir Se in HD Cam 720p (704 MB)↓   Yamla Pagla Deewana Phir Se Movie Free Download HD .The much-awaited sunny Deol, bobby Deol Furthermore Dharmendra film Yamla Pagla Deewana Phir se need At long last hit the enormous screen. The third novel into a film in the Yamla Pagla Deewana need been garnering exactly a touch from ... | CSI: Cyber